Hizmetler

Trendyol Danışmanlığı

Trendyol Satış Arttırma

Trendyol Danışmanlığı ile Trendyol Satış Arttırma tekniklerine hakim olacaksınız. Eğer bir mağazanız yoksa bile bu danışmanlık paketi sayesinde profesyonel oluşturulmuş bir trendyol satıcı hesabına sahip olacaksınız. Sektörünüz ile alakalı kullanıcı deneyimi en yüksek seviyede dizayn edilmiş mağazanız ile anında satışa başlayabilirsiniz.

Trendyol şuan da ortalama aylık 150.000.000 – 200.000.000 ziyaretçi trafiğini ağırlamaktadır. Bu sayede Türkiye’nin en çok tercih edilen online alışveriş web sitesidir. Ürünlerinizi bu kadar yoğun bir kitlenin bulunduğu ortamda ücretsiz bir şekilde listeleyebilirsiniz. Trendyol’da ürün satmak için ve trendyol satış arttırma teknikleri öğrenmeniz gereken bir unsurdur. Türkiye’de satış yapıyorsanız Trendyol üzerinde satış fırsatlarını değerlendirmeniz cironuzu yükseltmenizde size büyük katkı sağlayacaktır.

Günümüzde alışılan online satış kolaylığının temsili olan Trendyol müşterilerine sunduğu güvenli kart saklama, cüzdan, cüzdan puan, kolay iade gibi seçenekler ile en çok tercih edilen online alışveriş kanalıdır. Müşteriler her zaman güvendikleri ve bilgilerinin kayıtlı oldukları kanalları tercih ederler. İşte bu noktada siz hazır alışveriş deneyimi yaşayan müşterilerin karşısına ürünlerinizi ve fırsatlarınızı sunarak ciro elde edeceksiniz.

Trendyol Danışmanlığı İçeriği

Trendyol danışmanlık hizmeti içerisinde birden farklı alt başlıklar vardır ve bu başlıklar ile beraber ürünleriniz listelenmesi operasyon süreçleri yönetilir. Sadece mağaza açılışı ve ürün yüklemek değil, operasyon süreçlerinin yönetimi kar ve zarar maliyetlerinin hesaplanmasından tüm finansal işlemlere kadar bir danışmanlık paketi sahibi olursunuz. Danışmanlık kapsamı içerisinde öne gelen hizmetlerden bazıları;

Online Mağaza Açılışı

Trendyol mağazanızı oluşturduktan sonra mağazanızın logo ve banner tasarımını yaparak daha dikkat çekici bir görünüm kazanmasını sağlanır. Trendyol’un raporuna göre mağazasını etkili ve ilgi çekici hazırlayan satıcılar %40-50 oranında daha fazla satış yapmaktadır.

Rekabet Analizi

Trendyol danışmanlık hizmetimizde bulunduğunuz ürün kategorisindeki rakipleri inceler ve onlardan daha iyi bir listelemeye sahip olmanız sağlanır.

Uygun Fotoğraf Seçimi ve Düzenlenmesi

E-Ticaret yapan satıcıların en fazla önem vermesi gereken konulardan birisi de fotoğraflardır. Ürüne dokunma şansı olmayan müşterilere infografik fotoğraflar oluşturarak o ürünün neler sunduğu hissettirilmelidir. Özel seçim ve dokunuşlar ile kullanıcı etkileşimini arttıracak fotoğraflar listelenir.

SEO Odaklı Ürün Listeleme

Ürünün tüm detayları ve özellikleri müşterilerin arama terimlerine uygun olarak düzenlenir. Başlıklar ve açıklamalarda ürüne ait özel analiz edilen aranan kelimeler kullanılır. Bu sayede ürünleriniz Trendyol algoritması tarafından daha ön sıralarda gösterilmesi sağlanır.

Fatura Aktivasyon İşlemleri

E-fatura entegrasyonu sayesinde sipariş geldikçe e-faturaları müşterilere ileterek para ve zaman tasarrufu elde etmeniz sağlanır.

Satışı Arttırma Yöntemleri

Trendyol kampanyalarına katılma, indirim uygulama, influencer marketing gibi satış artırıcı işlemler sizin için uygulanır. Her zaman sektör ve ürünlerinizle alakalı özel çalışmalar yapılır.

Dijital Pazarlama

Trendyol reklam yönetimi ile ürün reklamlarından en üst düzeyde performans almanız sağlanır.

Trendyol Danışmanlık Hizmeti Ürünü

 

İster bireysel bir vatandaş olun, ister küçük bir işletme. Trendyol platformu üzerinde hızla büyüme yolunda sizde çok geç kalmadan ticarete başlayın. Tüm işlemlerimizi, ta ki evrak hazırlama sürecinden başvuruya, ürün tedariğinden satışa her adımda sizinle birlikte hareket ediyoruz ve tüm iş yükünüzü üstleniyoruz. Bu alanda edilien profesyonel tecrübe ile sizlere yakından destek vererek sizin de e-ticaret mağazalarında satış yapmanızı sağlıyoruz.

 

Trendyol’da neden satış yapmalısınız ?

Trendyol 2020 itibariyle Türkiye’nin en büyük pazar yeri konumuna gelmiştir. Trendyol’da bir mağazanız olması için bir çok sebep var , bunlardan bazıları :

 • Hali hazırda kayıtlı aktif müşteri sayısı : 19.3 Milyon (2020 son çeyrek)
 • İlerleyen dönemlere Avrupa Pazarına giriş imkanı
 • Erken Ödeme Finansman destekleri
 • Alternatif kargo gönderim seçenekleri
 • Kolay rakip ve fiyat rekabet seçeneği
 • Marka bilinirliği ve müşteriler üzerinde sahip olduğu etki
 • Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı pazar yeri oluşu
 • Sadece satıcıdan değil , kendi kazançlarından da pay vererek müşterilere uygun fiyatlar sunmaları
 • Düzenli olarak düzenlenen kampanya faaliyetleri
 • Hem satıcı , hem alıcı için yasal hakları koruması
 • Her hafta düzenli ödeme yapması
 • Kullanıcı dostu tedarikçi mağazası
 • Çözüm Ortakları sistemi ile uygun ihtiyaç karşılama alternatifleri
 • 7/24 ulaşılabilir “Satıcı Destek Hattı”
 • Facebook & Instagram Destekli Yeniden Pazarlama Reklamları (CPAS)
 • Trendyol İçi Ürün Reklamları
 • Influencer Reklamları
 • Düzenli Dijital Pazarlama Faaliyetleri ve Stratejileri

ve daha fazlası Trendyol’un satıcı/tedarikçiler tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır.

Sizde Trendyol’da satıcı olmak yukarıdaki iletişim formunu doldurabilir ya da  Trendyol Danışmanlığı hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Burak Beşli

1989 yılında Trabzon doğumlu ve KTÜ Elektronik Haberleşme mezunuyum. Türkiye'de önde gelen bayan giyim markasının E-Ticaret Müdürü olarak görevime devam etmekteyim.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu